Francúzska ministerka prirovnala Salviniho k Pontskému Pilátovi

Na snímke taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini. Foto: TASR/AP

Paríž 26. septembra (TASR) - Taliansky minister vnútra Matteo Salvini sa správa "ako Pontský Pilát", rímsky prefekt, ktorý odsúdil Ježiša na smrť, uviedla v stredu francúzska ministerka pre európske záležitosti Nathalie Loiseauová. Informuje o tom agentúra Reuters.

Ministerka to povedala pre francúzsku rozhlasovú stanicu RTL v diskusii o situácii záchrannej lode Aquarius, pôsobiacej v Stredozemnom mori.

Francúzsko, Portugalsko, Španielsko a Nemecko sa v utorok dohodli o prijatí migrantov z tohto plavidla nachádzajúceho sa pri brehoch Malty po tom, čo mu Taliansko odmietlo povoliť zakotviť. "Pán Salvini dnes - to je Pontský Pilát. Je to nechutné," povedala Loiseauová.

Krajne pravicovo orientovaný Salvini, ktorý pôsobí aj ako taliansky vicepremiér, je v otázke migrantov prichádzajúcich z Afriky a Blízkeho východu do Talianska predstaviteľom tvrdej línie. Začiatkom tohto mesiaca na jednej európskej konferencii prirovnal afrických imigrantov k otrokom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.