Koncern Nestlé dosiahol za prvých deväť mesiacov roka nárast tržieb

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vevey 18. októbra (TASR) - Švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé dosiahol za prvých deväť mesiacov roka nárast tržieb. Pomohlo mu zlepšenie odbytu v Severnej Amerike a pozitívne výsledky vo všetkých kategóriách, najmä v káve.

Tržby švajčiarskeho gigantu za deväť mesiacov do konca septembra 2018 stúpli o 2 % na 66,4 miliardy švajčiarskych frankov (57,82 miliardy eur) zo 65,1 miliardy CHF v rovnakom období minulého roka.

Čisté akvizície mali pozitívny vplyv vo výške 0,1 % na rast tržieb a nepriaznivé devízové kurzy zase negatívny vplyv na úrovni 0,9 %. Takzvaný organický rast predaja dosiahol 2,8 %, pričom analytici počítali s jeho zvýšením o 1,4 %.

Nestlé podporil svoj výhľad na rok 2018 a očakáva rast organického predaja približne o 3 %. Náklady na reštrukturalizáciu by mali dosiahnuť približne 700 miliónov CHF. Predpokladá tiež, že upravený zisk na akciu pri konštantných menových kurzoch stúpne.

(1 EUR = 1,1453 CHF)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.