Firma Gefco Slovakia spustila prevádzku v priemyselnom parku v Nitre

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Nitra 18. októbra (TASR) – Gefco Slovakia, dcérska spoločnosť skupiny Gefco, spustila prevádzku v novej pobočke v priemyselnom parku v Nitre. Zamestnáva v nej 40 pracovníkov, ďalší nábor zamestnancov plánuje uskutočniť začiatkom budúceho roka. Nový logistický park pomôže spoločnosti dosahovať kontinuálny rast, povedal generálny riaditeľ spoločnosti pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski. „Nová pobočka nám umožní využiť potenciál strategicky výhodnej polohy vo viacerých smeroch,“ skonštatoval.

Gefco Slovakia je globálnym poskytovateľom služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európskym lídrom v oblasti logistiky automobilového priemyslu. Nová skladová pobočka v Nitre je reakciou na aktuálne potreby klientov a nové obchodné príležitosti. Skladová pobočka Logistického parku Dolné hony má rozlohu 12.000 štvorcových metrov a primárne slúži ako sklad na zásobovanie výrobných liniek klientov z automobilového priemyslu.

Skupina Gefco patrí k európskym lídrom v automobilovej logistike a k desiatke globálnych partnerov v riešeniach multimodálneho dodávateľského reťazca. Skupina je prítomná v 47 krajinách, zahŕňa viac ako 300 destinácií v súčasnej sieti a zamestnáva 13.000 ľudí na celom svete. V minulom roku dosiahla obrat vo výške 4,4 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.