V najvyšších polohách Vysokých Tatier trvá mierna lavínová hrozba

Ilustračné foto. Foto: TASR

Liptovský Hrádok 18. decembra (TASR) – V najvyšších polohách Vysokých Tatier trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, druhý stupeň z päťdielnej stupnice. V nižších a stredných polohách a v ostatných pohoriach aktuálne prevláda len malá lavínová hrozba, prvý stupeň.

Pavel Krajčí zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v utorok informoval, že nebezpečenstvo je veľmi lokálne. Viaže sa najmä na záveterné svahy a žľaby, svahy pod sedlami južných, juhovýchodných a východných orientácií. "Počas pondelňajšieho poobedia a v noci na utorok fúkal silný vietor, ktorý vytvoril nebezpečné snehové vankúše a náveje. Uvoľnenie lavín je možné najmä pri veľkom dodatočnom zaťažení na ojedinelých plochách vo veľmi strmom teréne uvedených orientácií," uviedol.

Ráno bolo na horách prevažne jasno. Teplota vzduchu sa pohybovala v rozpätí od mínus 11 do mínus piatich stupňov Celzia. Za uplynulých 24 hodín nepripadol žiadny sneh.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.