Počet cudzincov zamestnávaných v SR cez agentúry limitovaný nebude

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 5. februára (TASR) – Počet cudzincov zamestnávaných na Slovensku cez agentúry dočasného zamestnávania limitovaný nebude. Plénum v utorok odmietlo novelu Zákonníka práce z dielne opozičného hnutia Sme rodina.

Návrh zákona mal podľa predkladateľov ochrániť slovenský pracovný trh v prospech občanov SR pred zahraničnými pracovníkmi, ktorí sú zamestnávaní na Slovensku cestou pracovných agentúr dočasného zamestnávania alebo iných zamestnávateľov. Poslanci navrhovali tento cieľ realizovať zavedením 20-percentnej hranice počtu zahraničných pracovníkov, ktorí môžu byť zamestnávaní u zamestnávateľa prostredníctvom agentúr dočasného zamestnávania alebo inými zamestnávateľmi.

Novelu sa hnutie rozhodlo predložiť najmä preto, že počet cudzincov zo štátov mimo Európskej únie (EÚ) pracujúcich na Slovensku podľa predkladateľov "raketovo stúpa". Príliv lacnej pracovnej sily z krajín mimo Únie sa podľa nich začal výrazne zväčšovať po podpise investičnej zmluvy s Jaguárom, v ktorej sa vláda zaviazala urýchliť udeľovanie povolení na pobyt pre občanov zo štátov mimo EÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.