Výrobca hračiek Mattel zaznamenal na konci vlaňajška prekvapivý zisk

Výrobca hračiek Mattel predstavil 5. februára 2009 novú bábiku Barbie s podobou nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. FOTO TASR/AP Foto: TASR AP

El Segundo 8. februára (TASR) - Americký výrobca hračiek Mattel zaznamenal na konci vlaňajška prekvapivý zisk. Pomohol mu vysoký predaj ikonickej Barbie počas vianočnej sezónny rovnako ako úsporné opatrenia. Akcia firmy v poburzovom obchodovaní prudko vzrástla.

Americký hračkársky gigant zaznamenal vo 4. kvartáli 2018 zisk 14,9 milióna USD (13,13 milióna eur) po strate 281,3 milióna USD v rovnakom období pred rokom. Zisk na akciu dosiahol 4 centy, pričom analytici počítali so stratou vo výške 16 centov na akciu. Očakávania prekonali aj tržby na úrovni 1,5 miliardy USD, aj keď medziročne klesli o 5,4 %. Jedným z dôvodom zníženia tržieb bol aj krach hračkárskeho reťazca Toys "R" Us.

Investori prijali výsledky mimoriadne pozitívne a akcia firmy v poburzovom obchodovaní vyskočila o 18 %.

Za celý rok 2018 zaznamenal koncern stratu 531 miliónov USD. Tá sa však znížila na polovicu v porovnaní so stratou 1,1 miliardy USD v roku 2017. Šéf firmy Ynon Kreiz vyjadril spokojnosť s priebehom reštrukturalizačných opatrení a prisľúbil návrat k ziskovosti.

"Výsledky za 4. kvartál dokazujú veľký pokrok v implementácii našej stratégie a výrazné zlepšenie v porovnaní s minulým rokom," uviedol Kreiz.

(1 EUR = 1,1345 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.