V prípade vraždy ženy v Bratislave vytýčili termín prvého pojednávania

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 12. februára (TASR) - Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala obžalobu voči Alexandrovi B. v prípade vraždy ženy na Kladnianskej ulici v Bratislave. Súd vytýčil termín pojednávania na máj.

"V predmetnej trestnej veci bola na obvineného Alexandra B. podaná obžaloba dňa 10. 1. 2019 na Okresný súd Bratislava II, a to za obzvlášť závažný zločin vraždy, prečiny krádeže a marenia výkonu úradného rozhodnutia," ozrejmil pre TASR prokurátor a hovorca KP v Bratislave Matej Izakovič.

Hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak v tejto súvislosti doplnil, že súd stanovil termín hlavného pojednávania v trestnej veci obžalovaného na 14. mája tohto roka.

Podľa slov bratislavskej krajskej policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej polícia ukončila vyšetrovanie prípadu v novembri minulého roka, keď vyšetrovateľ podal návrh na podanie obžaloby.

Policajný vyšetrovateľ obvinil Alexandra B. z okresu Dunajská Streda z vraždy 44-ročnej ženy, ktorej telo našli začiatkom februára minulého roka v byte na Kladnianskej ulici v Bratislave. Pitva preukázala, že zomrela cudzím zavinením. Vyšetrovateľ vtedy vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu s prečinom krádeže. Podľa policajných informácií mal obvinený ženu zadusiť a z bytu ukradnúť dva mobilné telefóny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.