FPU prijal 1026 žiadostí o dotáciu v projekte Folklór – duša Slovenska

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Palkovič

Bratislava 26. marca (TASR) – Fond na podporu umenia (FPU) prijal 1026 žiadostí o dotáciu v projekte Folklór – duša Slovenska. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva kultúry (MK) SR Peter Hajnala. Finančný príspevok pre svoje aktivity v oblasti tradičnej ľudovej kultúry mohli žiadať profesionálne i amatérske folklórne súbory, ale i individuálni umelci a remeselníci.

Dotačnú výzvu vyhlásil FPU 27. februára 2019, žiadosti prijímal do pondelkového (25. 3.) popoludnia. Prostredníctvom projektu Folklór – duša Slovenska poskytne MK na aktivity v oblasti tradičnej slovenskej kultúry grantovú podporu vo výške 1,5 milióna eur.

Profesionálne i neprofesionálne súbory sa mohli uchádzať o podporu v maximálnej výške 60.000 eur, pričom ich povinné spolufinancovanie predstavuje päť percent. Prostriedky môžu využiť na pokrytie nákladov na vytvorenie nového predstavenia, nákup krojových kostýmov, vydanie CD, ale napríklad aj na cestovné náklady či výrobu propagačných materiálov. Individuálni umelci mohli žiadať o štipendium vo výške 5220 eur pri novom naštudovaní diela z oblasti tradičnej kultúry alebo pri tvorbe umelecko-remeselných výrobkov.

Prijaté žiadosti prejdú v prvom stupni kontrolou formálnych náležitostí Tie, ktoré splnili všetky podmienky určené vo výzve, budú hodnotiť päťčlenné odborné komisie. Aby bola žiadosť úspešná, musí získať od všetkých členov komisie spolu viac ako 50 percent z maximálneho možného počtu bodov. Zoznam úspešných projektov zverejní FPU do konca mája 2019. Všetky projekty sa musia zrealizovať od 1. júna 2019 do 30. mája 2020.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.