Najčastejšími letnými úrazmi detí sú pády

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 8. júla (TASR) - Najčastejšími typmi detských úrazov sú v lete pády, napríklad z bicykla, nárazy, úrazy zapríčinené druhou osobou, ale aj obarenie či pohryznutie zvieraťom. Ako vyplýva z údajov ČSOB, deti sa najčastejšie zrania na bicykli alebo na detskom ihrisku.

“Vzhľadom na prázdninové obdobie sa deti v lete venujú pohybovým aktivitám častejšie ako počas iného obdobia v roku. Bicykel je obľúbenou športovou aktivitou a aj to je zrejme dôsledkom toho, že evidujeme najviac detských úrazov práve na ňom. Druhým najčastejším miestom, kde dochádza k úrazom, je detské ihrisko, ďalej činnosti ako futbal či hry,“ uviedla riaditeľka Odboru depozít a platieb pre Retail a MicroSME ČSOB Dana Škublová.

To, že práve v lete dochádza často k detským úrazom, potvrdzuje aj tlačová správa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave vydaná koncom minulého leta. "Najčastejšími príčinami úrazov u detí boli podľa našich sledovaní nepozornosť a zlyhanie ľudského faktora, teda dozoru detí. Dospelá sprevádzajúca osoba alebo rodič zodpovedá za výber aktivity u dieťaťa, vhodnosť pomôcok a športového výstroja, hračiek, bezpečnostné opatrenia a dozor. Rozhodujúci je preto výber a použitie ochranných prostriedkov pri športových aktivitách."

TASR informovala Zuzana Eliášová z ČSOB.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.