Porošenko vymenoval nového veliteľa operácií proti vzbúrencom

Ukrajinský prezident Petro Porošenko Foto: FOTO TASR/AP

Kyjev 8. júla (TASR) - Ukrajinský prezident Petro Porošenko vymenoval nového veliteľa vojenských operácií proti separatistom na východe krajiny. Pokračuje tak v reorganizácii armádneho a bezpečnostného vedenia s cieľom posilniť boj proti vzbúrencom, informovala dnes agentúra Reuters.

Porošenko vo výnose, o ktorom informovala jeho webová stránka, vymenoval Vasyľa Hrycaka za šéfa "protiteroristického centra". Policajný generálporučík na poste vystrieda Vasyľa Krutova, ktorý centrum viedol od polovice apríla.

Rozhodnutie je najnovším krokom Porošenka, zameraným na upevnenie kontroly nad bezpečnostnými operáciami a obnovenie dôvery verejnosti v to, že je schopný zvíťaziť v konflikte s proruskými separatistami.

Po minulotýždňovom vymenovaní nového ministra obrany a nového náčelníka generálneho štábu zaznamenali vládne sily dosiaľ najväčšie víťazstvo v boji proti vzbúrencom, keď opätovne dobyli ich baštu, mesto Slovjansk.

Napriek tomuto a ďalším vojenským úspechom boli Krutov a ďalší bezpečnostní činitelia terčom verejnej kritiky za veľké straty v radoch ozbrojených síl, vrátane zostrelenia dopravného lietadla Il-76, pri ktorom v júni zahynulo vyše 49 členov posádky a vojakov, dodáva Reuters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.