Hasiči mali pre silný vietor 37 výjazdov

Trebišovskí hasiči zasahovali v nedeľu 25. mája 2014 podvečer pri požiari na internáte Strednej odbornej školy na ulici Komenského v Trebišove. Na snímke hasičské autá. Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 9. júla (TASR) - Hasiči po celom Slovensku absolvovali v utorok (8.7.) a počas uplynulej noci celkovo 37 výjazdov, ktoré súviseli so silným nárazovým vetrom. Vo väčšine prípadov odstraňovali spadnuté stromy a konáre z ciest a niekde museli zabezpečiť odčerpávanie vody z pivničných priestorov rodinných domov.

Najviac problémov spôsobil vietor v Prešovskom kraji, v ktorom mali hasiči desať výjazdov a v Banskobystrickom kraji, kde ich bolo deväť. V Košickom kraji absolvovali šesť výjazdov, Nitrianskom štyri, Trenčianskom tri, Trnavskom a Bratislavskom po dva a Žilinskom kraji jeden. V Prešovskom kraji museli hasiči pre silný nárazový vietor odstraňovať najmä spadnuté konáre a stromy na stĺpoch elektrického vedenia a v Banskobystrickom kraji zaistiť odčerpanie zatopenej výťahovej šachty.

TASR informovala Bernadetta Múdra z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.