V rokoch 2015 až 2017 sa začne realizovať 170 rozvojových prác

Bratislava 9. júla (TASR) – V rokoch 2015 až 2017 by sa mala na Slovensku začať realizácia 170 rozvojových verejných prác, ktorých predpokladané náklady predstavujú finančný objem vyše 17,8 miliardy eur. Vyplýva to z návrhu Rozvojového programu priorít verejných prác na roky 2015 až 2017 z dielne Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR, ktorý dnes odobrila vláda.

Rozvojová verejná práca je podľa návrhu stavba financovaná čiastočne alebo úplne z verejných investícií s celkovou cenou vyššou ako 1,3 milióna eur, na ktorú je predkladateľ povinný vypracovať stavebný zámer a dokumentáciu predložiť rezortu dopravy. Do aktuálneho návrhu programu priorít ministerstvo zaradilo verejné práce od piatich predkladateľov.

Návrh je zostavený zo 170 rozvojových verejných prác, ktorých súčet predpokladaných cien vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH) v cenových úrovniach podľa dátumu vyhotovenia stavebných zámerov je viac než 17,8 miliardy eur. Predkladatelia plánujú realizovať tieto stavby v rokoch 2015 až 2022.

Najväčší podiel verejných prác zaradených do návrhu rozvojového programu priorít má rezort dopravy, a to 123 z celkového počtu 170. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR mieni v rokoch 2015 až 2017 začať s realizáciou 36 verejných prác, Ministerstvo obrany (MO) SR jednej, Nitriansky samosprávny kraj deviatich a Trenčiansky samosprávny kraj jednej verejnej práce.

Z hľadiska predpokladaného finančného zabezpečenia dominuje podľa dokumentácií stavebných zámerov ministerstvo dopravy s podielom približne 16,7 miliardy eur z celkovej sumy. Nasleduje ministerstvo životného prostredia, ktoré hodlá stavať za asi 1 miliardu eur. Pri realizácii a financovaní verejných prác zaradených do návrhu rozvojového programu priorít sa predpokladá aj využitie prostriedkov zo štrukturálnych fondov Európskej únie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.