Sterling odmieta predať Clippers, na súde urážal manželku

Majiteľ klubu Los Angeles Clippers Donald Sterling. Foto: TASR/AP

Los Angeles 10. júla (TASR) - Tretím dňom v stredu pokračoval súdny proces s majiteľom basketbalistov Los Angeles Clippers Donaldom Sterlingom. Jeho manželka Shelly chce dosiahnuť, aby porota uznala 80-ročného miliardára nesvojprávnym a odobrila jej plánovaný predaj klubu NBA do rúk nového vlastníka.

Sterling musí predať Clippers potom, ako v apríli rasisticky urazil afro-amerických hráčov. Vedenie ligy mu udelilo mastnú finančnú pokutu a doživotný dištanc v súťaži. Shelly Sterlingová sa ako menšinová spolumajiteľka už dohodla na predaji kalifornského tímu do rúk bývalého šéfa exekutívy softvérového gigantu Microsoft Steva Ballmera za 2 miliardy dolárov.

Sterling však s celým procesom nesúhlasí a obrátil sa na súd. V stredu potvrdil svoju excentrickú povahu a svoju manželku počastoval viacerými vulgárnymi nadávkami. "Neurob dnes žiadnu chybu, si nevďačná sviňa. Podrazila si ma, veril som ti. Ja svoj tím nikdy nepredám," kričal Sterling v súdnej sieni pred zrakmi poroty, svedkov a viacerých divákov.

Sterlingová už pred časom predložila súdu lekárske správy, podľa ktorých jej manžel trpí v súvislosti s Alzheimerovou chorobou aj miernou formou demencie. Rozsudok v procese by mal byť známy budúci týždeň, predaj klubu musí ešte schváliť Rada guvernérov NBA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.