Príčiny požiaru pri kúpalisku majú byť známe už tento týždeň

Na snímke zhorené autá. Vincov les, 20. júla 2014. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Vincov les 21. júla (TASR) – Experti a vyšetrovatelia aj naďalej hľadajú príčiny požiaru, ku ktorému došlo v nedeľu 20. júla pri kúpalisku Vincov les, neďaleko Sládkovičova v okrese Galanta. Oheň tu zničil 52 áut, z ktorých 90 percent zhorelo celkom a zvyšné boli značne obhorené.

"Požiar sa podarilo zlikvidovať po 17. hodine, ale hasiči zostali na mieste až do 22. hodiny a monitorovali situáciu. Dnes si zhorené vraky začali ich majitelia odvážať," povedal Tomáš Bílik z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Ako uviedol pre TASR, príčiny požiaru aj naďalej skúmajú experti. "Predpokladám, že výsledky vyšetrovania by mali byť známe v priebehu tohto týždňa, možno už 22. alebo 23. júla."

Požiar pri kúpalisku Vincov les vypukol v nedeľu 20. júla popoludní. Oheň pomerne rýchlo zachvátil zaparkované autá a strnisko. Pri jeho hasení zasahovali takmer dve desiatky hasičov z Galanty, Serede, Šale a Senca. Podľa slov Márie Linkešovej z Ministerstva vnútra SR podľa prvotných odhadov majiteľov áut vznikla škoda 470.000 eur. Už krátko po uhasení požiaru boli na mieste znalci z expertízneho ústavu.

"Tí úmyselné podpálenie predbežne vylúčili. Prípad preverujeme ako všeobecné ohrozenie," dodala Linkešová.

Fotogaléria: Pri kúpalisku Vincov les zhoreli autá

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.