Počas ostreľovania Luhanska zahynuli desiatky civilistov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Viedeň 22. júla (TASR) - Desiatky civilistov zahynuli a vyše 100 ďalších utrpelo zranenia pri minulotýždňovom masívnom ostreľovaní mesta Luhansk. Informovala o tom v pondelok Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Členovia pozorovateľskej misie OBSE mesto navštívili, v centre pri autobusovej zastávke videli veľký kráter. Videli aj "rozbité okná a úlomky šrapnelov v múroch dvoch neďalekých šesťposchodových budov a krv a časti ľudských tiel pozdĺž chodníka a cesty", uviedla OBSE. Na okraji mesta pozorovatelia našli aj rozvaliny piatich domov a "na scéne zvyšky neurčeného typu rakety".

Správy o počte obetí v Luhansku sa podľa OBSE rôznia. Šéf záchranárov hovorí o 20 zabitých a 150 zranených v dňoch 17.-18 júla. Predstaviteľ márnice pozorovateľom povedal, že 18.-19 júla zahynulo 29 ľudí vrátane piatich žien. "Okrem jedného boli všetci civilisti," citovala agentúra RIA Novosti zo správy OBSE, v ktorej sa uvádza, že šéf vládnej operácie v Luhanskej oblasti predtým poprel ostreľovanie mesta armádou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.