Na podporu lesníctva išlo vlani vyše 20 miliónov eur

minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek (na snímke uprostred). Foto: TASR/Ján Siman

Bratislava 22. júla (TASR) - Na podporu lesníctva na Slovensku bola vlani z verejných zdrojov poskytnutá suma 20,2 milióna eur, z toho na bežné výdavky 14,56 milióna eur a na investície 5,63 milióna eur. V roku 2012 tieto verejné zdroje pritom predstavovali 33,75 milióna eur. Vyplýva to zo správy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR o lesnom hospodárstve v roku 2013.

"Pokles nastal v dôsledku nižšieho čerpania Programu rozvoja vidieka (PRV) SR na roky 2007 až 2013, ktorý bol aj v roku 2013 hlavným zdrojom verejných prostriedkov a v objeme 9,05 milióna eur predstavoval 44,8 % celkovej poskytnutej čiastky z verejných zdrojov," zdôvodnil agrorezort.

Do tohto objemu sa podľa ministerstva pôdohospodárstva zahrnula podpora v rámci lesníckych opatrení Zvyšovanie hospodárskej hodnoty lesov a Obnova potenciálu lesného hospodárstva a zavedenie preventívnych opatrení.

"Pokles verejných zdrojov sa výraznejšie prejavil v neštátnom sektore, čo opäť priamo súvisí s čerpaním finančných prostriedkov z PRV SR na roky 2007 až 2013, kde u väčšiny žiadateľov boli projekty schválené v roku 2009 dofinancované do konca roku 2012," dodalo MPRV.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.