Stocha prekvapilo zázemie v Al Aine

Miroslav Stoch Foto: TASR/Martin Baumann

Al Ain 23. júla (TASR) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch sa po vydarenom sústredení v Taliansku prvýkrát ukázal v meste svojho nového pôsobiska - v Al Aine. Dvadsaťštyriročný krídelník si informácie o novom klube zbieral z rôznych zdrojov.

"Zo všetkých strán som počúval, že je to jeden z najlepších ázijských klubov, s dobrým zázemím a najvyššími ambíciami. Nečakal som však, že to bude až takto vyšpičkované, ako som to na vlastnej koži pocítil od samého príchodu. Neuveriteľná starostlivosť o hráčov, perfektné zázemie, trávniky na tréningových plochách ako koberce, úplne nový moderný štadión, skrátka všetko tip-top," uviedol Stoch pre web zastupiteľskej spoločnosti Football service agency druhým dychom dodal: "Aj samotné privítanie po prílete do Emirátov bolo veľmi príjemné, cítil som, že domáci ma ihneď prijali akoby za svojho. To isté musím povedať o našom mužstve, v ktorom je výborná atmosféra a všetci sú priateľskí, čo je super."

Stretne sa aj s Weissom

Spokojnosťou môžu v Al-Aine oplývať viacerí, mužstvo sa zo sústredenia v Taliansku vrátilo so samými výhrami a onedlho ho čaká miniturnaj na domácej pôde proti saudskému Al Nasr a Al Kuwait. "Na konci júla odletíme na ďalšie herné sústredenie do Rakúska, kde nastúpime proti dvom tureckým prvoligovým mužstvám, ale aj katarskej Lekhwiyi, takže sa stretnem s kamarátom Vladom Weissom. Už sa na túto konfrontáciu veľmi teším," pokračoval pre fsagency.eu slovenský reprezentant, ktorý si v Emirátoch zvyká na veľké horúčavy. "Teplo doslova obľubujem, ale toto je miestami až príliš (smiech). Cez deň mi na mobile ukazuje aj 45 stupňov, takže vtedy radšej zostávam na hotelovej izbe. A trénujeme neskoro večer, vtedy je 'len' čosi cez tridsať," vysvetlil.

"Bol som sa pozrieť už aj v meste, aj keď radšej som hneď išiel dnu do obrovského obchodného centra. To bol vážny labyrint, kým som vyšiel, aj som čo-to pokúpil." Stoch sa vo východnom Emiráte už obzerá aj po bývaní. "V prvom rade si riešim pracovné víza. To je po príchode najdôležitejšie, pretože bez nich si nekúpim ani kartu do telefónu," vysvetľuje. "A bývanie? Hneď vedľa hlavného štadióna je pekný obytný komplex, uvažujem, že pôjdem tam, nech som v blízkom kontakte so spoluhráčmi a členmi realizačného tímu, ktorí tam tiež bývajú. Zatiaľ som v hoteli, odkiaľ to je na tréning iba päť minút."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.