Dubovcová s Nestarcovou majú istý postup zo skupiny

Plážové volejbalistky Dominika Nestarcová (vľavo) s Natáliou Dubovcovou Foto: TASR/Pavel Neubauer

Long Beach 24. júla (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová vstúpili úspešne do siedmeho podujatia série FIVB Beach Grand Slam v kalifornskom stredisku Long Beach. Slovenky vyhrali oba svoje úvodné zápasy C-skupiny hlavnej súťaže a s predstihom si zabezpečili postup.

Dubovcová s Nestarcovou najskôr zdolali úradujúce vicemajsterky Európy Tanju Goricanecovú a Tanju Hüberliovú 2:0 (14, 21) a potom nestratili set ani s domácimi kvalifikantkami Christal Engleovou a Heather Hughesovou a vyhrali 2:0 (17, 16). V boji o prvé miesto v skupine a priamy postup do 2. kola vyraďovacej časti sa slovenské reprezentantky stretnú s turnajovými trojkami, Nemkami Katrin Holtwickovou a Ilke Semmlerovou. Duel sa uskutoční o 21.40 h nášho času.

Nemky vyhrali tiež svoje dva prvé zápasy, keď nad Američankami vyhrali 2:0 a Švajčiarky zdolali 2:1.

Doteraz najlepší výsledok v sezóne dosiahli Dubovcová s Nestarcovou na Grand Slame v nórskom Stavangeri, kde získali bronz. Postarali sa nielen o svoje kariérne maximum, ale aj o najlepší výsledok v histórii slovenského beachvolejbalu. Informoval web svf.sk.

FIVB Beach Grand Slam v Long Beach (USA):
C-skupina:

Dubovcová, Nestarcová (14-SR) - Hughesová, Engleová (30-USA) 2:0 (18, 16)
Holtwicková, Semmlerová (3-Nem.) - Goricanecová, Hüberliová (19-Švaj.) 2:1 (-16, 15, 11)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.