Na východnom Slovensku sa ojedinele môžu vyskytnúť búrky s krupobitím

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 14. augusta (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnes výstrahu 1. stupňa pre Košický a Prešovský kraj. Platí od 11.00 do 16.00 h. SHMÚ ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 17-25 m/s.

Intenzita sprievodných javov je v danom ročnom období a oblasti bežná, no môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Predpoveď počasia

Dnes bude oblačno, na mnohých miestach hrozia prehánky, na východe búrky. Dnešné teploty vystúpia na 20 až 25 stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku prevažne oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 17 až 14 a najvyššie denné 22 až 25 stupňov Celzia.

Na strednom Slovensku prevažne oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 16 až 11 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov Celzia.

Na východnom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok, najnižšie ranné teploty 16 až 12 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov Celzia.

Počasie na horách
Vo výške 1000 m
prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok, najnižšia ranná teplota 11 a najvyššia denná 17 stupňov Celzia.
Vo výške 1500 m prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok, najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 14 stupňov Celzia.
Vo výške 2000 m prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok, najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 11 stupňov Celzia.

Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje studený front.
Ozón: 6% pod úrovňou dlhodobého priemeru (305 DJ).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.