Rusko plánuje na Ukrajinu vyslať ďalší humanitárny konvoj

Ruský konvoj s humanitárnou pomocou parkuje na poli asi 28 kilometrov od rusko-ukrajinských hraníc pri Rostove na Done 15. augusta 2014. Foto: TASR/AP

Moskva 25. augusta (TASR) - Moskva informovala Kyjev o svojom zámere vyslať na Ukrajinu ďalší humanitárny konvoj, povedal dnes ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

"Humanitárna situácia sa nezlepšuje, ale zhoršuje," zdôraznil Lavrov na tlačovej konferencii v Moskve. "Chceme dosiahnuť dohodu na všetkých podmienkach pre doručenie druhého konvoja na rovnakej trase... v nasledujúcich dňoch," spresnil.

Lavrov podľa agentúry Reuters tiež dodal, že škody na civilnej infraštruktúre na východe Ukrajiny, kde ukrajinské vládne jednotky bojujú s proruskými povstalcami, nemožno pripísať výlučne chybám a náhode.

Ruský konvoj nákladných áut s humanitárnou pomocou opustil Ukrajinu podľa ruského ministerstva zahraničných vecí v sobotu.

Rusko chce pomôcť Ukrajincom k vzájomnej dohode

Sergej Lavrov Foto: TASR/AP

Rusko je ochotné využiť akúkoľvek formu diplomacie na ukončenie konfliktu na Ukrajine, vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Moskve ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

"Sme pripravení pre akýkoľvek formát, ak budú výsledky," citovala Lavrova agentúra Reuters.

Cieľom Moskvy je podľa ministra "pomôcť Ukrajincom, aby sa medzi sebou dohodli".

Lavrov vyjadril nádej, že humanitárna situácia na východe Ukrajiny bude predmetom utorňajšej schôdzky v bieloruskom Minsku medzi lídrami Ruska, Ukrajiny a Európskej únie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.