Malajzia a Austrália opäť zafinancujú pokus o nájdenie Boeingu

Na grafickej snímke jepravdepodobná pozícia objektov plávajúcich v južnej časti Indického oceána. Ďalších 122 objektov, ktoré by mohli pochádzať zo zmiznutého boeingu malajzijských aerolínií, sa podarilo identifikovať prostredníctvom satelitu. Foto: TASR/AP

Sydney 28. augusta (TASR) - Malajzia bude zdieľať s Austráliou náklady na ďalší pokus o objavenie lokality nezvestného letu MH370 spoločnosti Malaysia Airlines. Zámerom je vyriešiť najväčšiu záhadu moderného letectva, píše agentúra Reuters.

Malajzijský minister dopravy Liow Tiong Lai dnes na tlačovej konferencii v austrálskom meste Canberra vyhlásil, že obe krajiny podporia novú pátraciu fázu rovnakou finančnou sumou, ktorej celkovú výšku odhaduje v prepočte do 36,9 milióna eur.

Niekoľkomesačná snaha o nájdenie akýchkoľvek stôp po osobnom lietadle typu Boeing-777 s 239 osobami na palube, ktoré sa stratilo 8. marca krátko po štarte z malajzijského Kuala Lumpuru a smerovalo do čínskeho Pekingu, bola neúspešná.

Najnovší pokus sa má začať v priebehu jedného mesiaca a potrvá približne jeden rok. Záchranári sa sústredia na plochu morského dna s rozlohou 60.000 kilometrov štvorcových zhruba 1600 kilometrov západne od austrálskeho mesta Perth.

Podľa austrálskeho vicepremiéra Warrena Trussa nové informácie naznačujú, že dopravné lietadlo mohlo odbočiť južným smerom, skôr než sa doteraz predpokladalo a plánovaná misia sa preto zameria na južnú časť vytýčenej pátracej zóny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.