Primátorom Prievidze chce byť aj Michal Dobiaš

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 17. septembra (TASR) - Michal Dobiaš dnes prostredníctvom tlačovej správy oznámil svoj zámer kandidovať. Do novembrových komunálnych volieb pôjde ako nezávislý, rovnako sa chce uchádzať aj o post mestského poslanca.

Dobiaš, ktorý v zastupiteľstve za sídlisko Kopanice pôsobí už 12 rokov, zvažoval podľa jeho vyjadrenia kandidatúru na primátora okresného mesta dlhé mesiace, avšak nakoniec "dal na slová" obyvateľov. "Venujem sa predovšetkým rozvoju sídliska Kopanice, no oslovujú ma obyvatelia z celého mesta. Rád by som s nimi spolupracoval, vypočul ich a pomáhal im v rámci celej Prievidze. Na to je práca primátora ideálna a nepochybne aj potrebná," zdôvodnil svoj zámer.

Pokračoval, že za svoje poslanecké obdobie predložil viac ako 70 návrhov a aktivít, zároveň zverejnil v júli na svojej internetovej stránke odpočet vykonanej práce. "Prácu poslanca vnímam ako dobrovoľnícku činnosť. Som predovšetkým občan a o okolie sa zaujímam neustále, preto ani odpočet nebude nikdy úplný. Len vtedy sa môže mesto rozvíjať správne, keď ho tvoríme spoločne, priebežne a na vlastnej koži," povedal.

Mestský poslanec a zároveň predseda občianskeho združenia Spolu sme Prievidza má aj vlastný tím kandidátov na poslancov. Podľa jeho slov ich vyberal z viacerých oblastí a vo zverejnenej výzve dal priestor zareagovať aj novým tváram. "Skúsenosti s politikou však neboli prvoradé. Dôležité boli kritériá ako skúsenosti vo svojej oblasti, aktívny záujem o zlepšovanie života v meste a originálne a prínosné nápady," dodal.

Svoju opätovnú kandidatúru na primátorku metropoly hornej Nitry oznámila v utorok (16.9.) aj Katarína Macháčková, ktorá do volieb pôjde za stranu Sieť. Bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorý by sa mal uchádzať o primátorský post ako nezávislý, podľa svojich slov kandidatúru momentálne zvažuje. Rovnako ako nezávislý sa chce o hlasy voličov uchádzať aj informatik Richard Marko. Smer-SD sa podľa prievidzského okresného predsedu Vladimíra Jánoša k svojmu kandidátovi zatiaľ nevyjadrí, rozhodne o ňom tento týždeň. Ostatné politické subjekty svojich kandidátov zatiaľ oficiálne nepredstavili.

Voľby do orgánov samospráv obcí budú 15. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.