Zhruba tri milióny sýrskych detí zostávajú bez vzdelania

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Damask/Bejrút 18. septembra (TASR) - Zhruba tri milióny sýrskych detí nechodia do školy v dôsledku vojenského konfliktu, ktorý zúri v krajine. Podľa agentúry AP to dnes uviedla medzinárodná humanitárna organizácia Save the children.

Správa organizácie so sídlom v Británii ďalej uvádza, že státisíce vysídlených sýrskych detí sa usilujú o zápis do škôl vo svojich hostiteľských krajinách i v samotnej Sýrii.

Organizácia upozorňuje na to, ako vojenský konflikt v Sýrii, ktorý vstupuje do svojho štvrtého roku, odopiera základné vzdelanie generácii detí, čo môže mať dôsledky počas ďalších generácií, píše AP.

V rámci Sýrie správa odhaduje, že 3465 škôl, alebo jedna pätina zo sídiel vzdelávacích inštitúcií v krajine, bola buď zničená či poškodená, v iných prípadoch využívaná na vojenské účely.

V občianskej vojne v Sýrii zahynulo podľa štatistiky OSN doposiaľ najmenej 190.000 ľudí a zhruba tri milióny Sýrčanov ušlo z krajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.