Umelý dážď znížil počet lesných požiarov

Jakarta 19. septembra (TASR) - Bombardovanie vodou a umelý dážď zmiernili požiare lesov a krovín v niektorých častiach Indonézie. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na miestneho predstaviteľa.

Mračná dymu z požiarov zakryli tento týždeň väčšinu ostrova Sumatra a indonézsku časť ostrovov Borneo a Sulawesi.

Dym zo Sumatry a Bornea sa rozšíril aj do Singapuru a Malajzie, čo spôsobilo, že ukazovateľ polutantov (znečisťujúcich látok) v uvedených krajinách tento týždeň dosiahol zdraviu škodlivé stupne.

Indonézska vláda vyslala deväť vrtuľníkov a ďalšie lietadlá, ktoré zhadzovali vodu a uskutočnili aj "osev mrakov" na vyvolanie dažďa v postihnutých oblastiach. Uviedol to hovorca národného úradu pre riešenie katastrof.

"Operácie hasičov znížili počet ohnísk požiarov na Sumatre a Kalimantane (Borneu)," informoval hovorca. Dodal, že v nasledujúcich dňoch vyšlú ďalšie vrtuľníky a lietadlá.

Satelitné zábery vo štvrtok ukázali, že v indonézskej časti ostrova Borneo je ešte približne 2000 ohnísk, na Sumatre desať a na Sulawesi vyše 100, píše DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.