Kandidátom SNS na primátora Trnavy bude podnikateľ Robert Schmidt

Bratislava 19. septembra (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) nominuje v Trnave na post primátora v nadchádzajúcich komunálnych voľbách samostatného kandidáta. "Podporu SNS v osobe jej predsedu Andreja Danka dostáva Robert Schmidt, podnikateľ a podpredseda Slovenskej živnostenskej komory pre vzdelávanie," uviedla pre TASR tlačová tajomníčka SNS Zuzana Kohútková.

"Trnava je významné mesto, s historickými tradíciami, nazývané slovenským Rímom, a zároveň priemyselné mesto s mnohými významnými podnikmi. Som veľmi rád, že práve v takomto meste, ktoré spája tradície, úctu ku kresťanstvu a zároveň má punc nezakonzervovaného moderného mesta s dobrou ekonomikou, sa chce o priazeň voličov uchádzať človek, ktorý je podobne všestranný," povedal na margo kandidáta SNS predseda strany Andrej Danko.

"Pán Schmidt uznáva tradičné hodnoty, ktoré sú vlastné SNS, kresťanské a národné, a zároveň je to človek - podnikateľ, živnostník, ktorý musí stále napredovať a byť manažérom, aby nemusel podnikanie zavesiť na klinec," konštatoval predseda SNS.

Dodal, že jednou z priorít jeho strany je zlepšenie podnikateľského prostredia a uľahčenie situácie živnostníkom a podnikateľom. "Preto ma osobitne teší, že práve človek, ktorý sa angažuje v Slovenskej živnostenskej komore, chce hájiť farby SNS v Trnave, dodržiavať jej 'Richtársky kódex' a ako človek z praxe chce jej obyvateľom i podnikateľom vytvoriť čo najlepšie podmienky na život," uzavrel Andrej Danko.

Kandidát na primátora Trnavy Robert Schmidt sa podľa vlastných slov rozhodol kandidovať za SNS v nadchádzajúcich komunálnych voľbách preto, lebo sa podľa neho po zmenách, ktoré sa v nej udiali, stáva modernou politickou stranou. Národniari podľa Schmidta uznávajú tradičné hodnoty, spájajú starých členov s novými tvárami a najmä ponúkajú odborné riešenia.

"Som Trnavčan, narodil som sa tu, žijem v tomto meste, poznám ho a viem, čo občania potrebujú. Zároveň sa ako podnikateľ, ktorý zamestnáva ľudí, stretávam dennodenne s rovnakými problémami, s akými sa stretáva väčšina obyvateľov. Myslím si, že je to dobrá kombinácia, aby som tým, čo mi dajú dôveru, dokázal, že budem vedieť riešiť najpálčivejšie problémy a viesť mesto v symbióze tradícií i modernosti," vyhlásil Robert Schmidt.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.