Cukrovinky a kolové nápoje sa na školách zrejme nebudú predávať

Foto: TASR/AP

Bratislava 23. septembra (TASR) - V školách a školských zariadeniach by nemali deťom predávať cukrovinky, zmrzlinu, nanuky, kolové, kávové a energetické nápoje, alebo aj jedlá rýchleho občerstvenia. So zákazom takýchto potravinových výrobkov počíta návrh novely školského zákona z dielne podpredsedníčky parlamentu Renáty Zmajkovičovej (Smer-SD), ktorý dnes poslanci posunuli do druhého čítania.

Zmajkovičová chce dosiahnuť, aby deti v školách a školských zariadeniach dostávali zdraviu prospešné potraviny a potravinové výrobky. "Cieľom návrhu je zastaviť doterajší trend rastu obezity u obyvateľov SR, najmä u školopovinných detí a mládeže," odôvodnila svoj návrh.

Súčasne chce dosiahnuť "zníženie existujúceho deficitu v príjme pozitívnych nutrientov vo výžive", a tiež znížiť rizikové faktory výživy. Podľa Zmajkovičovej je potrebné uvedomiť si a pochopiť vplyv stravovania na vývoj detí. "Predmetný návrh si kladie za cieľ aj napomôcť k zastaveniu nárastu zdraviu škodlivej nadhmotnosti a obezity u detí a mládeže," uzavrela predkladateľka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.