Skip to content

Dnešný dátum:

streda, 2 apríla, 2025
Menu

Pokus o prevrat nie je fáma

27 februára, 2025
Menej ako minúta čítania minút čítania

   Progresivisti a liberáli v Európskej únii i v USA po nástupe Donalda Trumpa strácajú pozície. Program tohto politického zoskupenia na slovenskom trasovisku nemá nijaký obsah, teda okrem cieľa zosadiť demokraticky zvolenú vládu a uchopiť moc za každú cenu. Jediné, čo progresívnym lídrom (Šimečka junior and comp.) zatiaľ funguje ako prostriedok na dosiahnutie cieľa, je aktivizmus politických mimovládok, červených denníčkov a ukričaného stáda na námestiach väčších slovenských miest. Lenže zahraničný peňazovod na výrobu farebnej revolúcie na Slovensku sa zadrháva. Prezident USA je rozhodnutý rozpustiť Americkú agentúru pre medzinárodný rozvoj USAID (US Agency for International Development), ktorú vplyvný prezidentov muž Elon Musk nazval „zločineckou organizáciou“. Píšeme o tom aj na iných stránkach tohto vydania novín.

     Ako táto správa súvisí so Slovenskom? Odpoveďou je list premiéra Roberta Fica šéfovi Komisie pre efektívnosť vlády Elonovi Muskovi, v ktorom chce od neho informácie o poskytnutých grantoch pre slovenské mimovládne organizácie a médiá, pretože tieto peniaze sa „na Slovensku používali aj na politické ciele“. Pravdaže, nie je isté, či slovenský premiér dostane presnú odpoveď, ide skôr o zdôraznenie faktu, na čo sa využívajú peniaze amerických daňových poplatníkov. Prirodzene, Musk to vie a vie to aj Slovenská informačná služba a podrobnosti vyjdú najavo, keď sa ukončí trestné stíhanie vo veci organizovaného prevratu na Slovensku.

     Vážnosť situácie nedávno potvrdil prezident Peter Pellegrini po návšteve SIS, kde sa presvedčil o dôkazoch prípravy tzv. majdanu, ktorého vyvrcholením mal byť scenár násilného obsadenia dôležitých úradných budov, vyprovokované strety s políciou, paralýza a napokon zvrhnutie vlády. Známy manuál je v nových geopolitických podmienkach zastaraný. Čo sa podarilo iniciátorom farebných revolúcií Pavlovi Demešovi a Balážovi Jarábikovi v minulosti, dnes je málo účinná zbraň na odstraňovanie nepohodlných vlád. Som presvedčený, že v súčasnosti by sa sotva na Slovensku našli dievčatá, ktoré by si podľa rady protagonistov majdanu obliekli biele blúzky, aby sa na nich dobre vynímala krv po vyprovokovanom zásahu polície.

     Súčasná Bratislava nie je krvavý Kyjev počas tragických udalostí, keď komando ostreľovačov strieľalo do policajtov aj do davu demonštrantov, aby vybičovalo vášne. Sumár masakra na kyjevskom Majdane Nezávislosti (ukrajinsky Майдан Незалежності) bol sto mŕtvych v tom pamätnom roku 2013 v zime dvadsiateho februára.

     Po tom, čo ostreľovači vykonali svoju prácu, sa rozutekali. Zo strachu. Najvýznamnejší taliansky denník Il Giornale priniesol šokujúcu informáciu a komentár k vysielaniu talianskej televízie Channel 5. Hlavní účinkujúci programu boli traja gruzínski ostreľovači. Revazišvili a jeho dvaja druhovia v zbrani hovorili: „Nemali sme na výber. Bolo nám nariadené strieľať bez rozlišovania tak na políciu, ako aj na demonštrantov. Za svoju prácu sme mali sľúbených päťtisíc dolárov. Akciu zorganizoval vojenský poradca bývalého gruzínskeho prezidenta Saakašviliho, Mamuka Mamulašvili.“

     Druhý z ostreľovačov Alexander sa pridal: „Keď prišiel Mamulašvili, pýtal som sa ho: Veci sa stávajú komplikovanými, musíme začať strieľať? On odpovedal, že musíme, nemôžeme ísť do predčasných prezidentských volieb. Ale kto by mal strieľať? ‒ pýtal som sa. On odpovedal, že kto a kde na tom nezáleží, musíme strieľať všade tak veľa, aby sme zasiali chaos.

     Gruzínec Mamulašvili je ukrajinským občanom bojujúcim na fronte proti Rusom s brutalitou sebe vlastnou. Dnes je tento hrdina našich médií a progresívnych aktivistov obvinený vojnový zločinec. V roku 2014 založil, vlastne obnovil pôvodnú Gruzínsku légiu, ktorá vznikla ako súčasť Waffen SS Heinricha Himmlera a skončila so zánikom nacistickej ríše. Skončila? Omyl – vstala z popola.

    Mamulašvili vraj miluje Slovákov. Preto sa zrejme stretáva s niektorými organizátormi protivládnych demonštrácií na Slovensku. Ich fotografie s gruzínskym veliteľom, keď si za slovenskými priateľmi odskočí z frontu, sú už notoricky známe. A tí, čo o tom píšu, sú akiste konšpirátori, čo fabulujú čosi o majdane. Však, pani Štasselová?

Text: Ľudovít ŠTEVKO

Foto: Internet 

 

 

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia