Agresívny volič z Prievidze dvakrát napadol policajta, hrozí mu basa

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 18. novembra (TASR) - Trest odňatia slobody až do päť rokov hrozí 38-ročnému Prievidžanovi Tiborovi, ktorý sa počas komunálnych volieb 15. novembra popoludní v Prievidzi na Športovej ulici pred škôlkou dožadoval svojho práva voliť a dva razy napadol toho istého policajta. "O väzobnom stíhaní agresívneho muža, ktorého 16. novembra obvinil vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) z Prievidze z prečinu útoku na verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s rovnakým prečinom, rozhodoval dnes sudca Okresného súdu (OS) v Prievidzi," informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Do volebnej miestnosti na Športovej ulici boli policajti Obvodného oddelenia PZ vyslaní operačným strediskom na základe oznámenia Tibora, že mu volebná komisia nechce umožniť voliť. "Muž začal byť po príchode hliadky na miesto vulgárny a agresívny na členov komisie, ako aj na privolaných policajtov. Tí ho následne vyzvali, aby opustil volebnú miestnosť, no neuposlúchol. Stále bol vulgárny a agresívny, preto ho za použitia hmatov a chvatov z miestnosti vyviedli," priblížila Antalová.

Ako pokračovala, prvýkrát napadol Tibor zasahujúceho policajta na chodbe, druhý raz pred budovou, keď mu hliadka uvoľnila ruky. "Policajta udrel päsťou pravej ruky do tváre a spôsobil mu zranenia nosa a nadočnicového oblúka. Zranenia si našťastie nevyžiadali jeho práceneschopnosť," doplnila.

Obvinený Prievidžan, ktorý sa dožadoval voliť v inej miestnosti, pod akú spadá miesto jeho trvalého pobytu, na základe rozhodnutia sudcu prievidzského OS nebude stíhaný väzobne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.