Slovensko bude hostiť maďarského prezidenta

Na snímke vľavo prezident SR Andrej Kiska a vpravo prezident Maďarska János Áder na stredoeurópskom fóre V4 pre digitálnu ekonomiku 24. septembra 2014 v New Yorku. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 8. decembra (TASR) - Na pozvanie prezidenta SR Andreja Kisku pricestuje v stredu 10. decembra na jednodňovú oficiálnu návštevu Slovenska maďarská hlava štátu János Áder. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.

Hlavnými témami rozhovorov bude bilaterálna a regionálna spolupráca, ako aj aktuálne európske a zahraničnopolitické udalosti. Taktiež spoločne navštívia Galantu.

Ide o zavŕšenie intenzívnych tohtoročných kontaktov medzi oboma krajinami na najvyššej úrovni, vrátane početných stretnutí oboch prezidentov pri viacerých príležitostiach. Zároveň ide o recipročnú návštevu k oficiálnej minuloročnej vtedajšieho najvyššieho ústavného činiteľa SR Ivana Gašparoviča.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR1 Komentár

  • n. k.

    ... bude reč aj o "harmonizacii" informovania medii v Madarsku o stave madarskej menšiny na Slovensku so - skutočnostou ?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.