Slováci jazdia častejšie na bicykli než vlakom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 8. decembra (TASR) - Obyvatelia Slovenska používajú počas bežných dní na presuny do práce či na nákupy najčastejšie auto. Až 46 % Slovákov ho považuje za najviac využívaný dopravný prostriedok. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Eurobarometer. Výsledky z jeho októbrového zisťovania boli zverejnené na začiatku decembra a spracovala ich analytička Poštovej banky Dana Vrabcová.

Vlak pritom používajú v bežný deň ako dopravný prostriedok len 3 % Slovákov. "Dvakrát častejšie dokonca využívame bicykel," dodala Vrabcová. Približne pätina ľudí na Slovensku sa zase najčastejšie presúva z miesto na miesto pešo. "Takmer štvrtina využíva služby či už prímestskej alebo mestskej dopravy," opísala Vrabcová.

Podľa nadácie Eurofound pritom cesta do práce a späť domov zaberá Slovákom 93 minút. Keď sa k tomu pripočíta cesta do obchodu či vyzdvihnutie detí zo školy, obyvatelia Slovenska strávia denne "na cestách" aj viac ako dve hodiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.