Anjelky nastúpia aj proti Toliverovej

Na snímke vľavo s loptou Kristi Toliverová (Slovensko), vpravo Paulina Pawlaková (Poľsko). Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 9. decembra (TASR) - Naturalizovaná Slovenka Kristi Toliverová obliekajúca dres ruského UMMC Jekaterinburg sa v stredu predstaví v košickej Steel aréne proti domáci hráčkam Good Angels. Zverenky Maroša Kováčika okrem nej budú musieť čeliť i menám ako Candace Parkerová, Diana Taurasiová, Sandrine Grudaová, či Ewelina Kobrynová.

Napriek hviezdnemu menoslovu nechcú na palubovke pôsobiť odovzdaným dojmom a inšpiráciu pred šiestym duelom v Európskej lige čerpali z posledného vystúpenia Galatasarayu Istanbul práve na ihrisku UMMC.

"Spôsob ako poraziť súpera určite existuje. Nejaký maličký recept nám ukázal minulý týždeň Galatasaray, ktorý odohral veľmi dobrú partiu na palubovke Jekaterinburgu. Myslím si, že tam zohrala svoju rolu i psychika zo semifinále Final Eight, kde turecký klub porazil ruský a postúpil do finále. Nebude to jednoduché, možno pomôže nejaká zmena obrán, niekedy hrať trošku riskantne, stáť v zóne a očakávať, či súper trafí zvonku alebo nie. Toto by mohol byť recept, ale nejaký všeobecný, ktorý by na Jekaterinburg platil, asi neexistuje," uviedol Kováčik. Ten chce využiť prítomnosť Toliverovej na rozhovor o reprezentácii a jej plánoch v letnom období.

Motivácia

Viacero hráčok má na pamäti minulosezónny zápas s Jekaterinburgom, v ktorom po dobrom výkone podľahli favoritovi tesne 68:72. V tom čase si do Steel arény našlo cestu rekordných 7855 divákov a hráčky Good Angels by radi nadviazali na tento výkon aj v stredajšom stretnutí i keď ich momentálna výkonnosť o tom nenasvedčuje. "Určite je to pre nás motivácia, pretože sme dokázali, že s nimi vieme odohrať vyrovnaný duel. Verím tomu, že minimálne zopakujeme tento výkon, pretože by nám to veľmi pomohlo i na psychike. Bolo by to dobré aj pred Vianocami, ak by sme si dokázali, že hráme dobre a mali pokojnejšie sviatky," konštatovala rozohrávačka Barbora Bálintová.

Silnou stránkou košického družstva bola v predchádzajúcej sezóne úvodná desaťminútovka, v ktorej to v aktuálnom ročníku až na výnimku v zápase s Galatasaryom akosi "škrípe". "Nám to ešte nevyšlo, pretože ani v Istanbule napriek bojovnosti to z našej strany nebol najlepší výkon. Vyhrali sme tam šťastnou trojkou Zuzky Žirkovej, ktorá vie dávať takéto koše. Bolo to o šťastí, no ja verím, že príde zápas, kde budeme hrať celé družstvo dobre a budeme bojovať tak, aby sme si minimálne po stretnutí mohli povedať, že sme dali do toho všetko," dodala Bálintová.

Program zápasov Good Angels Košice v základnej A-skupine EL:

10. decembra: Good Angels Košice - UMMC Jekaterinburg (Rus.) /18.00/

7. januára 2015: Wisla Krakov - Good Angels Košice /18.30/

14. januára: Good Angels Košice - Galatasaray Istanbul /18.00/

21. januára: Lattes Montpellier - Good Angels Košice /20.00/

28. januára: Dinamo Kursk - Good Angels Košice /16.00/

4. februára: Good Angels Košice - ZVVZ USK Praha /18.00/

11. februára: UMMC Jekaterinburg - Good Angels Košice /14.00/

Priebežná tabuľka A-skupiny:

1. Jekaterinburg 4 4 0 294:252 8

2. USK Praha 4 3 1 286:243 7

3. Dinamo Kursk 4 3 1 303:274 7

4. Wisla Krakov 4 2 2 267:250 6

5. Lattes Montpellier 4 2 2 249:260 6

6. Good Angels Košice 5 1 4 300:369 6

7. Galatasaray 5 0 5 304:355 5

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.