Od nedele 14. decembra budú vlaky jazdiť po novom, pribudne 105 spojov

Ilustračné foto Foto: Tablet.TV

Bratislava 9. decembra (TASR) – Od nedele 14. decembra sa už tradične upraví cestovný poriadok vlakovej dopravy.

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pridá od tohto dátumu 105 nových spojov. Doprava sa tak navýši o viac ako 5 % a denne bude po Slovensku premávať 1642 vlakov.

"Nerušili sa žiadne trate, na rozdiel od minulosti," zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ sekcie železničnej dopravy a dráh na ministerstve dopravy Jiří Kubáček. Od polovice decembra tak pribudne 26 spojov v diaľkovej doprave a 79 spojov v regionálnej doprave. Denne bude štátny dopravca vypravovať 224 diaľkových vlakov a 1418 prímestských spojov. Budú jazdiť po 2800 kilometroch tratí a zastavovať na 770 staniciach a zastávkach.

Výkony dopravcu sa navýšia o 1,7 milióna vlakokilometrov, štát si teda od ZSSK objednal spolu 30,47 milióna vlakových kilometrov. Ide o najazdené kilometre všetkými vlakmi v priebehu roka. Reálne sa však do posilnenia zatiaľ premietlo 1,4 milióna vlakokilometrov, zvyšok je rezerva pre prípadné úpravy a navýšenia spojov v nasledujúcich mesiacoch. "Podrobne sledujeme konkrétne linky aj vlaky, aby sme operatívne zavádzali ďalšie, ak si to situácia vyžiada," priblížil riaditeľ úseku obchodu ZSSK Jozef Schmidt.

Dôvody zvýšenia počtu vlakov sú podľa generálneho riaditeľa ZSSK Pavla Gábora dva. Prvým je zavedenie bezplatnej dopravy pre dôchodcov a študentov od 17. novembra. Druhým je pokračujúcu snaha ministerstva dopravy v budovaní taktovej dopravy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.