Kauzu týrania a znásilňovania Sandry R. z roku 2008 súd ešte neuzavrel

Milan I. na archívnej fotke. Foto: TASR/Miroslav Košírer

Bratislava 10. decembra (TASR) - Senát Krajského súdu v Bratislave (KS) dnes nemohol na svojom verejnom zasadnutí vyniesť verdikt nad Milanom I. v kauze týrania a znásilňovania Sandry R. v bratislavskom Pentagone.

KS odročil verejné zasadnutie na polovicu januára budúceho roka, keďže obžalovaný nesúhlasil, aby ho zastupoval prítomný substitučný obhajca a požiadal súd o možnosť zvoliť si obhajcu.

Dostal päť dní

Súd poskytol obžalovanému lehotu piatich pracovných dní na doručenie plnej moci ním zvolenému obhajcovi. Milana I. za prípad Sandry, ktorý sa odohral v apríli 2008, odsúdil Okresný súd Bratislava II v polovici novembra 2012 na desaťročný nepodmienečný trest za týranie a znásilňovanie. Následne muža, ktorý bol známy svojou trestnou činnosťou v častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice, súdili za drogovú trestnú činnosť a krádeže. Rozsudok z 13. novembra 2012 nebol právoplatný, keďže sa voči nemu odvolal tak obžalovaný, ako aj dozorujúca prokurátorka. Tá žiadala pre neho 15-ročný trest.

Prípadom sa teda v súčasnosti zaoberá opäť odvolací KS v Bratislave. Senát nižšieho súdu v novembri pred dvoma rokmi mu uložil súhrnný trest a zrušil predchádzajúce rozsudky súdov v Dunajskej Strede a tiež OS Bratislava II, kde obžalovaného súdili za krádeže a drogovú činnosť.

Prvý raz padol rozsudok v roku 2009

Podľa rozsudku Sandru R. bil, kopal do nej, opakovane ju znásilňoval, pálil jej vlasy, podával jej pervitín, čím jej spôsobil ťažkú ujmu na zdraví. Už v septembri 2009 nižší súd Milana I. v prípade znásilňovania a obmedzovania a týrania vtedy 17-ročnej Sandry odsúdil na 13-ročné väzenie v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. KS však vec vrátil na Okresný súd Bratislava II na opätovné prerokovanie pre závažné procesné pochybenia spočívajúce najmä v porušení kontradiktórnosti procesu, ako aj nedostatkoch v skutkových zisteniach. Potom ho nižší súd v roku 2010 odsúdil na šesťročný trest odňatia slobody.

KS však vec vrátil opäť na nižší súd, kde sa na niektoré pojednávania obžalovaný nedostavil. Ešte pred týmto prípadom ho iný sudca Okresného súdu Bratislava II súdil v inej drogovej kauze a kauze iného znásilnenia. Prokurátor považoval pôvodný 13-ročný trest za mierny a žiadal pre Milana I. 15 rokov odňatia slobody.

Obžaloba: Uniesol ju zo zastávky

Podľa obžaloby Milan I. uniesol dievča Sandru z autobusovej zastávky na Gagarinovej ulici v Bratislave a autom ho odviezol do neslávne známej bytovky Pentagon, kde ho nadrogoval, týral a mučil. Mladej žene sa podarilo po troch týždňoch ujsť, skončila s polámanými rebrami a nosom, modrinami, bodnými ranami a popáleninami od cigariet. Mal jej tiež páliť vlasy, biť ju tĺčikom na mäso a trikrát denne podávať pervitín, aby necítila bolesť. Dievča je rodinnou príslušníčkou bývalého známeho slovenského politika.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.