Za brutálnu vraždu otca dostal muž z Kráľovského Chlmca 20 rokov basy

Ilustračné foto. Foto: TASR/KR PZ Banská Bystrica

Košice 10. decembra (TASR) – Za brutálnu vraždu otca odsúdil v utorok (9.12.) Okresný súd Košice I Patrika B. z Kráľovského Chlmca (okr. Trebišov) na 20 rokov odňatia slobody. Trest za obzvlášť závažný zločin vraždy si má odpykať v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Súd uložil 27-ročnému mužovi aj ochranný dohľad na tri roky. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.

"Obžalovaný sa vzdal práva podať odvolanie, prokurátorka sa k rozsudku nevyjadrila. Rozsudok nie je právoplatný," uviedla hovorkyňa. Prokurátorka má na prípadné odvolanie lehotu troch dní.

Muž podľa obžaloby dňa 24. júna tohto roku v nočných hodinách v byte v Kráľovskom Chlmci usmrtil svojho 55-ročného otca Alexandra B. Nožom ho viackrát bodol do oblasti hlavy, krku a hrudníka. Hlavu a končatiny oddelil od tela a jednotlivé časti zabalil do igelitových vriec, ktoré neskôr zakopal v záhradkárskej oblasti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.