V Medzilaborciach uviedli do prevádzky prvú, voľne dostupnú WiFi zónu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Adriána Antošková

Medzilaborce 10. decembra (TASR) - Návštevníci a obyvatelia mesta Medzilaborce sa môžu už niekoľko dní v jeho centre bezplatne pripájať na internet. Samospráva tam uviedla do prevádzky prvú, voľne dostupnú WiFi zónu.

Ako TASR informoval vedúci odboru vnútornej správy radnice Peter Pačuta, možnosť bezplatného pripojenia na internet, a to prostredníctvom mobilných telefónov, tabletov či notebookov, ponúka priestranstvo pred Múzeom moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Tamojšia WiFi zóna je teda prístupná okrem domácich aj pre návštevníkov mesta a turistov.

"Názov voľnej dostupnej siete je WiFi_MsU, jej maximálna rýchlosť je 500 kilobitov za sekundu a maximálny čas jedného pripojenia je obmedzený na jednu hodinu. Po jej uplynutí musí používateľ znova potvrdiť podmienky používania pre opätovné pripojenie," vysvetlil Pačuta.

Ako ďalej uviedol, samospráva chce zriadiť v blízkom čase v Medzilaborciach ďalšiu WiFi zónu. Mala by pokrývať námestie pred Mestským úradom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.