Vášáryová mäkší prístup RVR nepresadila

Magdaléna Vášáryová Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 10. decembra (TASR) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) bude pri sankcionovaní vysielateľov postupovať tak ako doteraz. Poslankyňa Magdaléna Vášáryová (nezaradená) dnes nepresadila návrh, aby mohlo byť aj pri opakovanom porušení povinností možné využiť menej reštriktívne sankcie ako uloženie finančnej pokuty.

V súčasnosti, ak RVR uloží vysielateľovi najmiernejšiu sankciu vo forme upozornenia na porušenie zákona, ďalšie porušenie rovnakej povinnosti už trestá finančnou pokutou. Tento postup Rady chcela Vášáryová novelou zákona o vysielaní a retransmisii zjemniť.

Poslankyňa navrhovala, aby bolo možné vysielateľa potrestať upozornením na porušenie zákona aj opakovane vtedy, ak od posledného porušenia povinnosti uplynulo viac ako päť rokov. Možnosť voľby menej prísneho druhu sankcie zároveň podmienila okolnosťami súvisiacimi s opakovaným porušením povinnosti, na ktoré RVR prihliada.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.