SMS: Vyzývame vládu k vzniku druhého štátneho penzijného piliera

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 31. januára (TASR) - Vláda na Slovensku by mala vytvoriť legislatívne podmienky pre vznik druhého štátneho penzijného piliera. Presvedčená je o tom Strana moderného Slovenska (SMS). "Je nemorálne, aby milióny eur v druhom pilieri, ktoré spravujú súkromné penzijné fondy, sa v konečnom dôsledku nedostali k sporiteľom," uviedol v správe pre médiá predseda SMS Milan Urbáni.

Strana je dokonca presvedčená, že táto problematika by mala byť otázkou referenda, aby sa mohli občania vyjadriť, kto a ako bude nakladať s ich úsporami. "Zavedenie lacného elektronického referenda je metóda, ktorá by riešila všetky závažné otázky každodenného bytia na Slovensku a odrážala by názory a vôľu občanov. Kým však bude elektronické referendum každodennou súčasťou života, je na vláde, aby okamžite riešila a zmenila spravovanie peňazí občanov v 2. penzijnom pilieri," doplnil Urbáni.

Podľa strany totiž súkromné penzijné fondy zlyhávajú. "Nestačí len otvoriť 2. pilier a dať možnosť vystúpiť z neho. Je potrebné založiť štátny 2. penzijný pilier, do ktorého by mohli občania prestúpiť, ako aj vstupovať noví sporitelia," priblížil Urbáni. Tým by sa podľa neho vytvorila na Slovensku zdravá konkurencia, väčší výber pre občana a viac ekonomických výhod pre štát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.