Ceny ropy v závere obchodného týždňa prudko vzrástli

Foto: TASR/AP

New York 31. januára (TASR) - Ropa v závere tohto týždňa zmazala veľkú časť zo svojich strát a jej ceny vzrástli o zhruba 8 %. Dôvodom bol rekordný pokles počtu vrtných súprav v USA za jeden týždeň. Informovala o tom agentúra Reuters.

Americké firmy za týždeň stiahli z ropných polí 94 vrtných súprav, čo je rekordný počet za také krátke obdobie ako je jeden týždeň. To vyvolalo špekulácie na trhu, že pokles cien ropy by sa po siedmich mesiacoch mohol zastaviť. Na druhej strane, produkcia komodity v USA v týždni do 23. januára opäť vzrástla a dosiahla 9,21 milióna barelov, čo bola jej najvyššia úroveň od roku 1983.

Barel (159 litrov) severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v marci uzavrel v piatok 30. januára obchodovanie pri cene 52,99 USD (46,87 eura), čo je o 4,86 USD viac ako na konci predchádzajúceho dňa. V priebehu piatka sa cena Brentu nakrátko vyšplhala až na 53,08 USD.

Cena marcového kontraktu americkej ľahkej ropy WTI v závere týždňa vzrástla o 3,71 USD na 48,24 USD za barel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.