VIDEO: Kanadská polícia zabránila masovej streľbe na Deň sv. Valentína

Auto je zaparkované pred domom na Tiger Maple Drive v meste Timberlea, Nové Škótsko, predmestie Halifaxu, kde polícia našla telo zosnulej osoby, štvrtého podozrivého, 19-ročného mladíka. Polícia ho našla už mŕtveho, keď ho prišla zatknúť do jeho bydliska. Piatok 13 február 2015. Foto: TASR/AP

Toronto 14. februára (TASR) - Kanadská polícia včas zabránila masovej streľbe, ktorú jej strojcovia naplánovali práve na dnes, keď si ľudia pripomínajú sviatok zaľúbených, Deň sv. Valentína. Útok sa mal odohrať v Halifaxe v kanadskej provincii Nové Škótsko.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa počas policajnej operácie podarilo zatknúť troch ľudí podozrivých z terorizmu: 23-ročnú ženu a dvoch mužov vo veku 20 a 17 rokov.

Štvrtého podozrivého - 19-ročného mladíka - polícia našla už mŕtveho, keď ho prišla zatknúť do jeho bydliska.

Hlavnou podozrivou je žena, pochádzajúca z amerického štátu Illinois, ktorú polícia zadržala na letisku v Halifaxe. Žena sa k plánovaniu útoku priznala. Ukázalo sa, že si vopred pripravila sériu vyhlásení, ktoré sa mali na Twitteri objaviť po jej smrti.

Druhým hlavným podozrivým je 19-ročný muž z Timberlea v Novom Škótsku. Obaja mali prístup k zbraniam.

V prípade zvyšných dvoch mužov polícia určuje, aký bol ich prípadný podiel na príprave útoku.

Útočníci mali v pláne ísť dnes v Halifaxe na jedno z miest s veľkou koncentráciou ľudí - podľa agentúry Reuters malo ísť o jedno z nákupných centier, spustiť tam bezhlavú paľbu a potom spáchať samovraždu. Motív plánovaného činu polícia zatiaľ nepozná. Podľa médií odvolávajúcich sa na policajné zdroje nemalo ísť o teroristický útok.

Polícia spresnila, že dolapila všetkých potenciálnych páchateľov a tým zlikvidovala aj hrozbu útoku. Uviedla, že nateraz nepátra po žiadnych ďalších podozrivých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.