Americkí geológovia omylom hlásili silné zemetrasenie v Rusku

Ilustračné foto Foto: TASR

Moskva 14. februára (TASR) - Americká geologická služba USGS v piatok omylom informovala o silnom zemetrasení v Rusku. Ruskej agentúre RIA Novosti to v noci nadnes potvrdilo Tichomorské centrum na varovanie pred cunami sídliace na Havajských ostrovoch, ktoré ako prvé vydalo informáciu o otrasoch.

Niektoré tlačové agentúry a médiá v piatok s odvolaním sa na údaje od amerických seizmológov informovali o zemetrasení s magnitúdou 6,8, ku ktorému došlo na hraniciach Ruska s Bieloruskom.

"Bola to chyba. Žiadne zemetrasenie v Rusku nebolo," uviedol službukonajúci zamestnanec. Podľa neho k otrasom došlo v Atlantickom oceáne, zhodou okolností na hranici zón zodpovednosti dvoch centier na varovanie pred cunami: havajského a aljašského. Za omyl môže chyba v ich koordinácii, dodal službukonajúci. Ukázalo sa, že v skutočnosti šlo o zemetrasenia vo vzdialenosti asi tisíc kilometrov od Grónska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.