Reštauráciu Družba v Uherskom Brode už pravdepodobne neotvoria

Reštaurácia Družba v moravskom meste Uherský Brod Foto: www.menicka.cz

Uherský Brod 27. februára (TASR) - Reštauráciu Družba v českom meste Uherský Brod, kde 63-ročný muž v utorok zastrelil osem ľudí, už nechce jej prevádzkovateľ otvoriť. Informoval o tom dnes Český rozhlas (ČRo).

Miestni obyvatelia sa netaja tým, že by do Družby viac ísť nechceli. "Myslím, že sa teraz budú báť chodiť do akejkoľvek reštaurácie," uviedla jedna z miestnych žien.

Aj Pavel Karlík, ktorý reštauráciu Družba viedol ostatných deväť rokov, si chcel pôvodne nechať na rozhodovanie o osude reštaurácie týždeň. Teraz podľa ČRo názor zmenil. Dôvodom je otrasný zážitok, s ktorým sa len ťažko vyrovnáva.

"Videl som staršieho človeka s fúzmi, s napriahnutou rukou, v ktorej mal krátku zbraň a strieľal smerom k hosťom. Tak som padol na kolená, po kolenách som došiel do kuchyne, tam boli dve kuchárky. Vstal som a hovorím, aby okamžite utiekli. Medzitým sa stále ozývali výstrely," spomínal na tragický moment prevádzkovateľ reštaurácie Pavel Karlík.

Jedna z kuchárok ešte stačila otvoriť dvere do prevádzkových priestorov, ktorými potom unikli niekoľkí hostia.

Obyvatelia Uherského Brodu si včera uctili obete utorňajšej streľby benefičným koncertom. Honoráru sa vzdalo i trio slovenských operných spevákov La Gioia. Zisk pomôže rodinám ôsmich ľudí, ktorých páchateľ zastrelil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.