Lobista Janoušek zostane vo väzení

Roman Janoušek Foto: facebook

Praha 27. februára (TASR) - Odsúdenému lobistovi Romanovi Janouškovi hrozí rovnaké zdravotné riziko vo väzení aj na slobode. Nie je preto dôvod, aby sa liečil inde ako v brnianskej väznici, kde si odpykáva trest štyri a pol roka za zrazenie ženy v roku 2012. Informoval o tom dnes spravodajský server iDNES.cz s odvolaním sa na rozhodnutie Krajského súdu v Brne.

Čo Janouškovi je a čím vecne podložil svoju žiadosť, však súd v dokumente neodtajnil. V spise, ktorý má denník Mladá fronta DNES k dispozícii, je hneď niekoľko začiernených miest.

Niekdajší neformálny vládca českej metropoly Praha predtým na súde argumentoval zranením hlavy, ktoré mu v čase nehody spôsobovalo zdravotné ťažkosti. Janouškova obhajoba požadovala prepustenie okrem iného na základe neurologických posudkov. Aj tie však súd zmietol zo stola. Lekárka, ktorá posudok napísala, podľa súdu nevie, aké liečebné možnosti má väznica k dispozícii.

"Miera rizika pádu, eventuálneho poranenia a zhoršenia zdravotného stavu vo výkone trestu odňatia slobody je porovnateľná s mierou rizika v bežnom každodennom živote," konštatoval podľa iDNES.cz sudca Aleš Novotný vo svojom rozsudku.

Janoušek si odpykáva trest v dĺžke štyri a pol roka za to, že 23. marca 2012 na Vyskočilovej ulici v Prahe zrazil svojím porsche ženu a vážne ju zranil. Predtým narazil do jej volva a nezastavil. Vodička ho dobehla na neďalekej križovatke a snažila sa mu zabrániť v ďalšej jazde. Pražský mestský súd mu pôvodne udelil trojročné väzenie, odvolací vrchný súd mu trest sprísnil o jeden a pol roka. Janoušek navyše po prepustení na slobodu nebude môcť sedem rokov riadiť motorové vozidlo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.