Bojovníci Islamského štátu útočili v Sámarre pred armádnou ofenzívou

Foto: TASR/AP

Bagdad 28. februára (TASR) - Samovražední útočníci a bojovníci organizácie Islamský štát (IS) napadli dnes viaceré ciele v severoirackom meste Sámarrá, kde sa armáda a spojenecké šiitské milície pripravujú na ofenzívu proti extrémistickým militantom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Bezpečnostné zdroje a miestni obyvatelia uviedli, že útok sa začal nadránom miestneho času, keď dvaja samovražední atentátnici IS odpálili výbušniny vo svojich vozidlách v severnej časti mesta.

V rovnakom čase ďalší útočník odpálil auto s náložou na juhu mesta, pričom na západe Sámarry zaútočili bojovníci IS na iracké bezpečnostné sily mínometmi, raketometmi a ostreľovačskými puškami.

Tisíce vojakov a príslušníkov šiitských milícií známych ako Hášid Šaabí (Ľudová mobilizácia) sa zhromaždili okolo Sámarry, aby sa zapojili do ofenzívy s cieľom vyhnať IS z jeho neďalekých bášt pri rieke Tigris, vrátane mesta Tikrít ležiaceho 50 kilometrov severne.

Zdravotnícke zdroje informovali, že nemocnica v Sámarre prijala telá troch bojovníkov milícií a ošetruje šiestich zranených.

Obyvatelia uviedli, že videli nad časťami mesta čierny dym a počuli silné výbuchy počas pokračujúcich zrážok.

V meste Išaakí, 20 kilometrov juhovýchodne od Sámarry, ostreľovači zabili dvoch členov Hášid Šaabí, keď vytvárali bariéru z piesku na hlavnej ceste do Bagdadu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.