Počet tiel objavených na doneckom letisku sa zvýšil na takmer 80

Telá mŕtvych ukrajinských vojakov, ktorých z trosiek letiska vyslobodili ukrajinskí vojnoví zajatci, ležia v priestoroch zničeného terminálu letiska vo východoukrajinskom meste Doneck v stredu 25. februára 2015. Foto: TASR/AP

Doneck 27. februára (TASR) - Na najmenej 76 stúpol počet tiel ukrajinských vojakov, ktoré objavili pri odstraňovaní trosiek letiska v ukrajinskom meste Doneck. Informovala o tom dnes agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na hovorkyňu ministerstva pre mimoriadne situácie samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).

"K 08.00 h moskovského času (06.00 h SEČ) 27. februára bolo objavených 76 tiel," uviedla rezortná hovorkyňa Julijana Bedilová s tým, že ide pravdepodobne o príslušníkov ukrajinskej armády.

Na odstraňovaní ruín letiska, zničeného počas bojov medzi ukrajinskou armádou a separatistami, sa od stredy zúčastňujú záchranári, milície i dobrovoľníci.

Boje na letisku a jeho okolí sa skončili 15. februára, keď vstúpilo do platnosti prímerie vyjednané tzv. normandskou štvorkou. Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) posilnila svoju misiu na monitorovanie prímeria v niekoľkých oblastiach juhovýchodnej Ukrajiny vrátane doneckého letiska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.