Poprad sa pripravuje na topenie snehu, čistí vpusty

Ilustračné foto. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Poprad 27. februára (TASR) – Mesto Poprad sa už v súčasnosti pripravuje na prípadné topenie snehu z polí, ktoré by mohlo dvihnúť hladinu vôd na území mesta. "Jedna záležitosť bola snehová kalamita, ale sneh, ktorý napadol, sa pomaly topí, tak sa musíme pripraviť na to, aby boli vyčistené vpusty na rizikových miestach. Aby sa nám potom nestalo, že voda zatopí pivnice a pod. a aby bola priepustnosť vody dobrá," uviedol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko.

Správa mestských komunikácií v Poprade preto v pravidelných intervaloch kontroluje jednotlivé kanalizačné vpusty a čistí ich tak, aby v prípade náhleho oteplenia topiaci sa sneh mal kam odtekať. "Ide predovšetkým o lokality, ktoré sú v blízkosti väčších polí a plôch, prípadne tam, kde je rovina naklonená a sneh má tendenciu stekať smerom k obydliam," doplnil hovorca mesta Poprad Marián Galajda s tým, že ide predovšetkým o sídliská Juh a mestskú časť Poprad – Veľká.

V súvislosti s prípravou na možné náhle topenie sa snehu samospráva skontrolovala aj funkčnosť čerpadiel, ktoré má mesto k dispozícii pre prípad, že by došlo k zatopeniu pivničných priestorov obyvateľov mesta. "Rovnako sme preskúšali aj funkčnosť protipovodňovej hrádze, ktorá má 100 metrov. Je to mobilná hrádza, ktorá bola naposledy použitá pred niekoľkými rokmi pri zimnom štadióne, keď sa dvíhala hladina rieky Poprad," uzavrel Galajda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.