Opravy ciest v Prešove by sa mohli začať už tento mesiac

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Prešov 4. apríla (TASR) – Opravy ciest v meste Prešov sa začnú už čoskoro. Odovzdanie staveniska by sa malo zrealizovať už v apríli. V súvislosti s napĺňaním zmluvy na rekonštrukciu a obnovu miestnych komunikácii, ktorú podpísalo ešte bývalé vedenie mesta v decembri minulého roka so spoločnosťou Eurovia SK, sa ráta s prácami v hodnote viac ako 2,95 miliónov eur. Mesto túto sumu bude splácať 10 rokov v splátkach po 25.000 eur mesačne, informoval Milan Grejták z tlačového oddelenia Mestského úradu (MsÚ) v Prešove.

„Zmluva špecifikuje konkrétne rekonštruované a obnovované úseky, medzi ktoré patria napríklad úseky ciest Volgogradská – Prostějovská, Dostojevského, časť Vajanského od Duklianskej po Grešovu ulicu, Čapajevovu ulicu, Pod Táborom - od Východnej k viaduktu Železníc Slovenskej republiky. V rámci opráv niektorých ciest budú zrekonštruované aj priľahlé chodníky. Opravovať sa budú tiež nástupné plochy zastávok MHD v centre mesta, ako aj cesta pri garážach na Prostějovskej ulici,“ uviedol Grejták.

Práve táto cesta by mala podľa dohody oboch strán dostať prioritu. Harmonogram realizácie ostatných stavieb sa upresňuje na rokovaniach vedenia mesta so zástupcami spoločnosti. Tie sa konali aj tesne pred Veľkou nocou.

Snahou mesta Prešov je podľa Grejtáka posunúť rekonštrukcie najvyťaženejších ciest do letných mesiacov, keď je premávka v Prešove menej frekventovaná. Niektoré práce sa budú vykonávať aj v noci, čo si bude vyžadovať ústretovosť obyvateľov mesta. V každom prípade to obyvateľom dotknutých ulíc vopred oznámia.

Podľa primátorky mesta Andrey Turčanovej je podpísaná zmluva skrytou formu úveru, no mesto ju bude rešpektovať i keď si vie prestaviť, že by sa pri lepšom zadefinovaní tejto investície dalo urobiť viac, na dôležitejších úsekoch a v konečnom dôsledku v nižšom finančnom objeme.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.