Vlna bombových útokov v Egypte: V Káhire vybuchli dve nálože

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Káhira 4. apríla (TASR) - K dvom výbuchom došlo dnes neďaleko policajnej stanice v obytnej štvrti Imbába v egyptskom hlavnom meste Káhira. Agentúra Reuters s odvolaním sa na informácie webovej stránky štátneho denníka al-Ahrám uviedla, že pri explóziách nikto nezomrel ani neutrpel zranenia.

Al-Ahrám spresnil, že nálože vybuchli pred školou pomenovanou po egyptskom nacionalistovi Ahmadovi Urábím v blízkosti miestnej imbábskej policajnej stanice.

Väčšina z najnovšej vlny bombových útokov v Egypte sa odohráva na Sinajskom polostrove - odľahlom, ale strategickom území hraničiacom s pásmom Gazy, Izraelom a Suezským prieplavom. Niekedy však menšie nálože explodujú aj v Káhire a iných mestách.

Štvrť Imbába už podobné udalosti postihli aj v nedávnej minulosti: napríklad vo februári tam pred reštauráciou bomba zabila jednu osobu.

V piatok sa prihlásila k zodpovednosti egyptská odnož Islamského štátu (ISIL) za útoky na armádne stanovištia na Sinaji, pri ktorých v ten istý deň zahynulo 15 vojakov a dvaja civilisti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.