Slovenské kadetky na ME v skupine proti Nórkam, Dánkam a Maďarkám

Ilustračné foto Foto: TASR

Skopje 8. apríla (TASR) - Slovenské kadetky sa na tohtoročných hádzanárskych majstrovstvách Európy predstavia v D-skupine aj proti bronzovým medailistkám z uplynulého kontinentálneho šampionátu Dánkam. Rozhodol o tom stredajší žreb v dejisku ME v macedónskom Skopje, ktorý im v základnej fáze priradil za súperky aj Nórky a Maďarky. Titul spred dvoch rokoch obhajujú Švédky.

Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa na vrcholné podujatie prebojovali zo šiestej kvalifikačnej skupiny, v ktorej obsadili druhú priečku. Vzhľadom na to sa ako nasadený tím ocitli až vo štvrtom koši. Slovenské kadetky sa stali prvými účastníčkami D-skupiny, ďalší žreb im následne priradil Nórky, Dánky a Maďarky. Macedónsko si ako usporiadateľská krajina vybrala pôsobenie v A-skupine s Češkami, Slovinkami a úradujúcimi majsterkami Európy Švédkami.

Majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov sa budú konať od 13. do 23. augusta v Skopje. Dejiskami budú arény Janeho Sandanského a Borisa Trajkovského. Do vyraďovacej fázy turnaja postúpia prvé dve družstvá z každej skupiny, ostatné budú hrať o umiestnenie na konečnom 9.- 16. mieste.

Žreb základných skupín ME hráčok do 17 rokov v Skopje:
A-skupina: ČR, Slovinsko, Švédsko, Macedónsko
B-skupina: Španielsko, Rumunsko, Rusko, Nemecko
C-skupina: Holandsko, Chorvátsko, Portugalsko, Francúzsko
D-skupina: SLOVENSKO, Nórsko, Dánsko, Maďarsko

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.