Falošný syn vylákal v Nových Zámkoch od dôchodkyne peniaze

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Nitra 8. apríla (TASR) – Osvedčeným trikom s telefónom pripravil podvodník o 4000 eur dôchodkyňu z Nových Zámkov. Neznámy muž zavolal 82-ročnej žene, predstavil sa ako jej syn a pýtal od nej finančnú hotovosť. Do telefónu jej povedal, že pre peniaze pošle svojho známeho.

„Na adresu poškodenej prišla neznáma žena, ktorej dala 4000 eur. Až po jej odchode dôchodkyňa zavolala svojmu synovi a vec preverila. Ten jej povedal, že žiadne peniaze od nej nepýtal a nikoho ku nej neposlal,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ) v Nitre Božena Bruchterová.

Novozámčanka nebola jediná, ktorú si podvodníci vyhliadli. Policajti v Nových Zámkoch prijali ďalšie dve oznámenia, ktoré preverujú. Podobným spôsobom chceli podvodníci vylákať peniaze aj od dôchodkýň v Komárne. Štyri oslovené ženy však osobe, ktorá im zatelefonovala, predstavila sa ako príbuzný a pýtala peniaze, neuverili. „V prípade, že občanov niekto takýmto spôsobom osloví a majú podozrenie, že ide o podvod, môžu zavolať na číslo 158 skôr, ako peniaze dajú neznámej osobe,“ upozornila Bruchterová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.