Warner si požiadal o úplatok, potvrdil bývalý šéf egyptského zväzu

Jack Warner. Foto: TASR

Káhira 8. júna (TASR) - Bývalý šéf Egpytského futbalového zväzu Al-Dahshouri Harb prezradil, že niekdajší viceprezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jack Warner od neho zažiadal úplatok vo výške sedem miliónov dolárov za to, že severoafrickej krajine pomôže pred voľbami k prideleniu organizácie MS 2010.

Al-Dahshouri Harb v rozhovore pre agentúru Reuters uviedol, že Warner prejavil záujem stať sa poradcom egyptskej kandidatúry. Peniaze mali byť podľa neho určené na podporu slabších futbalových asociácií v krajinách Latinskej Ameriky. Harb citoval Warnera, ktorý mu mal na schôdzke v Spojených arabských emirátoch povedať: "Mám veľa hlasov v Latinskej Amerike a môžem byť vaším poradcom v Európe. Mám tam množstvo priateľov."

Podľa Harba Warner požiadal o 7 miliónov USD, ktoré mali ísť na podporu klubov a federácií v Latinskej Amerike. Stretnutie sa malo uskutočniť pred rokom 2010, ďalšie podrobnosti exšéf egyptského futbalu neuviedol. S Warnerom sa nepodarilo agentúre Reuters skontaktovať.

Funkcionár tak potvrdil slová bývalého egyptského ministra športu Aleja Eddiniho Hilala, ktorý Warnera z korupcie obvinil v nedeľu. "Harb prišiel za mnou s tým, že Warner mu povedal: 'Ak chcete vyhrať, potrebujem sedem miliónov dolárov. Jeden hlas stojí milión'," povedal Hilal. Egypt vtedy nakoniec vo voľbách prehral s JAR, keď nezískal ani hlas.

Warner je jednou z ústredných postáv korupčného škandálu, v ktorom bolo na základe vyšetrovania amerických úradov z úplatkárstva obvinených 14 osôb - deväť funkcionárov FIFA a päť ľudí z marketingových firiem zaoberajúcich sa okrem iného predajom vysielacích práv. Spájaní sú s úplatkami presahujúcimi za uplynulé dve desaťročia 150 miliónov dolárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.